Boeing

Jsme právem hrdí na to, že jsme oficiálními prodejci módních doplňků letecké značky Boeing. Společnost Boeing je největším výrobcem letecké a vesmírné technologie na světě. Zároveň zaujímá světové vůdčí postavení ve výrobě proudových dopravních letounů, obranných, vesmírných a bezpečnostních technologií. Jako jeden z největších exportérů USA dodává Boeing letouny do více jak 90 zemí světa. Firemní produkty a podpůrné služby zahrnují výrobu a údržbu komerčních a vojenských letounů, satelitů, zbraní, elektronických a obraných systémů, odpalovacích ramp, pokročilých informačních a komunikačních systémů.

Společnost Boeing má dlouhou tradici v leteckém a vesmírném průmyslu, v podstatě tak od počátku vesmírných závodů udržuje vůdčí postavení. Společnost se neustále rozrůstá, nabízí stále více produktů tak, aby mohla uspokojit požadavky neustále rostoucího okruhu zákazníků. Její široký záběr se zaměřuje i na inovaci a vývoj nových, více úsporných dopravních letounů, integrování různých vojenských platform, obranných systémů a modernizaci vojenských letounů.

Se sídlem společnosti v Chicagu zaměstnává firma více než 159 000 lidí v USA a dalších 70 zemích světa. Více jak 123 000 lidí má vysokoškolský diplom, z nichž až 32 000 lidí je držitelem vyšších vysokoškolských titulů. Firma pak externě zaměstnává stovky až tisíce dalších šikovných lidí, kteří pro Boeing pracují jako dodavatelé po celém světě.

Společnost je rozdělena do dvou obchodních jednotek: Boeing Commercial Airplanes (komerční letouny Boeing) a Boeing Defense (obranná divize Boeing) v jedné jednoce, ve druhé pak Boeing Space and Security (vesmírná a bezpečnostní divize). Tyto jednotky jsou podporovány Boeing Capital Corporation, která dodává finanční řešení. Dále pak skupinou Share Services Group, která dodává širokou škálu servisní podpory Boeing po celém světě. Následují divize Boeing Engineering a Operations and Technology, které vyvíjejí, aplikují a chrání nové inovativní technologie.

Boeing byl vedoucí výrobce komerčních dopravních letounů více než 40 let. Spojením firem Boeing a McDonell Douglas v roce 1997 se sjednotilo „Boeingovo“ vůdčí postavení s rodinou tradicí „Douglasových“ letounů a vzniklo tak ještě silnější postavení na trhu s komerčními dopravními letouny. Dnešní hlavní komerční produkty jsou rodiny letounů 737, 747, 767, 777 a Boeing Business Jet. Boeing se v poslední době hodně zaměřil na vývoj a stavbu nového letounu B787 Dreamliner a 747-8. Společnost má po světě v provozu přes 12 000 dopravních letounů, což představuje zhruba 75 % světové flotily dopravních letounů.